Harmatcsepp tanulmányi verseny – országos döntő

Iskola küldte be 2024. 05. 31., p - 11:21 időpontban

A Tanítók Fekete István Egyesülete minden évben meghirdeti a „Harmatcsepp” tanulmányi versenyt. Olvasás-szövegértés, nyelvtan-helyesírás, matematika és hittan témakörökben mérhetik össze tudásukat az alsós diákok. Ebben a tanévben is szép számban jelentkeztek tanítványaink.

4. osztályból Hauck Panna, Kovács Jázmin, Molnár Panka, Répás Ferenc olvasás témakörben versenyzett.

3. osztályból Rakonczai Flóra, Tóth Júlia, Sebestyén Ábel Péter szintén olvasás témakörben jelentkezett.

2. osztályból Richtarcsík Réka, Gecse Fanni, Borbás Áron, Pintér Jenny, Rusche Benjámin, Szakonyi Léna, Zsákai Robin, Komlós Norbert, Répás Barnabás, Vancsa Fanni több témában is próbára tette tudását.

2500 jelentkező közül végül 120-an jutottak be az országos döntőbe. Nagy örömünkre iskolánk diákjai közül is többen részt vehettek a döntő megmérettetésen, mely Budapesten, a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontban került megrendezésre.

Kimagasló eredményeink:

• Országos 3. helyezett: Sebestyén Ábel Péter 3.o.
  • Országos 5. helyezett: Tóth Júlia 3.o.
  • Országos 7. helyezett: Rakonczai Flóra 3.o.
A 3. osztályosok felkészítő tanára Ernek Andrea.

• Országos 5. helyezett: Hauck Panna 4.o.
A 4. osztályosok felkészítő tanára Schmidt Eszter.

• Országos 7. helyezett: Borbás Áron István 2.o.

A 2. osztály felkészítő tanára Krámli Judit.