Balesetvédelmi előadás

Iskola küldte be 2019. 11. 29., p - 11:52 időpontban
baleset

2019. november 25-én iskolánk vendége volt Pintér József főtörzszászlós, baleseti helyszínelő, és Komlós Norbert iskolarendőr. Balesetvédelemmel, közlekedésbiztonsággal kapcsolatban tartottak 1-1 két órás előadást az 5-6. és a 7-8. osztályosoknak.
Az 5-6. osztályosok a gyalogos, a kerékpáros és az autóval való közlekedés szabályaival ismerkedtek. Veszélyhelyzetekről, balesetekről láttak videókat, érdekességként a bukósisak töréstesztjét is megnézhették.
A 7-8. osztályosok először a baleseti helyszínelők munkájáról, feladatairól hallottak beszámolót. Néhány érdekesség az előadásból:
A gyalogos balesetek 3 fő okozója:

• a kapucni
  • a fülhallgató
  • a mobiltelefon

A legveszélyeztetettebb korosztályok a fiatalok és az öregek, akik korukból adódóan figyelmetlenek.

Az olcsó fényvisszaverő, villogó műanyagok életet menthetnek.

Fontos a szemkontaktus. Lát-e a közlekedési helyzet másik résztvevője?

Szó volt a tipikusan fiatalokat érintő balesetekről is. Reméljük, a gyerekek megjegyezték mi a fontos?

• HALLJATOK!
  • LÁSSATOK!