Lelki élet novemberben….

Iskola küldte be 2019. 12. 02., h - 11:16 időpontban

November hónap közösségi óráin sok témát jártunk körbe közösen.

Elsőként a hónap célkitűzéseként megcsináltuk a faliújságot; példaképeink címmel. Itt olyan lelki nagyságokat vettünk sorra, akikre valamilyen szempontból különösen is felnézhetünk. Vannak köztük szentek, tudósok, híres emberek és ma is köztünk élők…
Hittan órákon is foglalkoztunk velük, közösen feldolgoztuk az életüket, majd a faliújságot néhány tőlük származó jelentős idézettel színesítettük.

Ezután Kaszap István életét dolgoztuk fel. A kicsikkel játékos formában plakátot készítettünk, melynek darabjait előbb keresgélős játékban kellet csoportonként megkeresniük a templom körül, nagy élvezetükre. A 120 gyufás dobozban és kinder tojásban meglepetés cukor is várta őket. A nagyok komoly előadást és power pointos bemutatást halhattak tőlem, különösen kitérve az itt és most nekünk szóló üzenetekre. (Megtekinthető: Kaszap István élete és Kaszap István lelki élete.)