Röplabda iskolánkban

Iskola küldte be 2020. 02. 25., k - 09:25 időpontban

Tisztelt Szülők, Kedves Gyerekek!

Ebben az évben több iskolai diákunk jelentkezett a Szent Benedek Röplabda Akadémia utánpótlás játékosának és lett igazolt versenyző, ahol már megmutathatták tudásukat az első hazai (Balatonfüred) röplabda tornánkon. Kezdő játékosaink ’Manó’ kategóriában indultak és két csapattal képviselték iskolánkat az országos rendezésű Volley2020 programban, melynek célja a röplabda sport népszerűsítése, megszerettetése, tehetségek kiemelése, illetve klubunk közel 100 új játékosának egymással való megismerkedése. Ezen program alatt futó versenyek egy könnyített szabállyal, könnyített labdával és pontok nélkül folynak. Az egymás ellen küzdő játékosok időre játszanak és céljuk az alapmozgások elsajátítása éles (verseny) helyzetekben. Itt több esetben még elkaphatják a labdát a gyermekek, mivel a speciális érintések elsajátításához igen hosszú út vezet, de ezzel is könnyítjük a játékszabályok megismerését.

Az első versenyüket óriási érdeklődés követte, közel 30 csapat vett részt. Nagy örömünkre szolgált, hogy rengeteg szülő jelent meg és buzdították gyermekeiket. Köszönjük a tótvázsonyi iskola igazgatónőjének, Koronczai Évának, hogy lehetőséget kaptunk, és bízunk a további hosszútávú együttműködésben.

Akinek felkeltettük az érdeklődését és bátorkodik kipróbálni a röplabdázást szeretettel várjuk a tótvázsonyi iskolában minden pénteken 15:00-16:30 között vagy kövessen minket a facebookon: Szent Benedek Röplabda Akadémia.