Szent Imre-díj 2024.

Iskola küldte be 2024. 05. 14., k - 15:51 időpontban

Hauck Emma

Emma nyolc éve a Padányi Katolikus Iskola Tótvázsonyi Tagiskola tanulója, illetve nyolc éve osztályának emblematikus tagja.
Kötelességtudatával, udvarias magatartásával, derűjével, önzetlenségével az osztály egyik egyéniségévé vált. Szívesen vesz részt az iskolai, illetve az osztályt érintő programokon. Kitartásával, szorgalmával rendszeresen a jeles tanulmányi eredményekkel büszkélkedő diákok között van.

Rendszeresen részt vett és kiemelkedően képviselte iskolánkat megyei, területi, országos német nemzetiségi és német nyelvi versenyeken.

Tótvázsony község sváb hagyományainak ápolásában folyamatosan aktív szerepet vállal, mint például a karácsonyi Chriskindl . Tagja a falu és az iskola német nemzetiségi énekkarának is, mellyel fellépéseket vállal, ahol professzionálisan szerepel. Büszkén vállalja származását.

Szerény személyisége határozottságot, magabiztosságot takar. Diáktársai mindig számíthatnak segítségére, támogatására. Aktív tagja az iskola diákönkormányzatának.

Keresztény értékrendje, őszinte személyisége, hite mindig követendő példát jelentett társai számára. Sokrétű tevékenységével gazdagítja iskoláját, osztálytársait, barátait, egész környezetét.

Farkas Gergő