Fergeteg Fesztivál

Iskola küldte be 2024. 06. 25., k - 10:33 időpontban

A 2. osztály a Retro Mese Fergeteg Fesztivál programján vett részt Veszprémben, a Kolostorok és Kertek rendezvényhelyszínen.

Játékos, interaktív formában hívták fel a figyelmet a mesék szerepére, fontosságára. Izgalmas ügyességi és kvízfeladatokat kellett megoldani. Így kicsit bepillanthattak a mai gyerekek a régi idők meséinek világába.

A részvételt megelőzően egy kicsit készültünk is a fesztiválra és felelevenítettük Pom Pom, Vízipók Csodapók, Ludas Matyi, Mekk mester, Mézga család, Vili a veréb, Vuk, stb. történetét. Annak ellenére, hogy régi idők meséi, a gyerekek szerencsére jól ismerték a szereplőket, helyszíneket, cselekményeket.

12 állomáson kellett teljesíteni a kihívásokat. a verseny közben lehetőségünk volt töltekezni, kikapcsolódni egy kis kötélhúzással, kézműveskedéssel.

Nagyon büszke vagyok a 2. osztályra, mert a sok osztály közül, mi állhattunk a dobogó 3. fokára. Remek délelőttöt töltöttünk együtt!

Képek:

Krámli Judit