Az állatok világnapja 2019.

Iskola küldte be 2019. 10. 25., p - 10:32 időpontban

Az iskola szülői munkaközösségének kezdeményezésére és szervezésében, a diákönkormányzat tanulóinak segítségével indítottunk gyűjtést a balatonfüredi állatmenhely lakói számára és hirdettünk rajzpályázatot. A pályázaton nagy számban vettek részt az iskola tanulói, az alsó tagozat 1-3. osztályából mindenki, a felsősök közül főleg az ötödik és hatodik évfolyamosok, illetve nagyon sokan a 4. osztályból. A szép munkák miatt megosztott I-III. díjakat osztottunk. A felső tagozatban első helyezett lett Debreczeni Csanád és Eőry Ágoston (5.o.), II. lett Varga Janka és Tóbiás Gréta(5.), III. pedig Szabó Dzsenifer (5.) és Steiner Anna (6.). Az alsósoknál I. helyezett lett Szendrei Annamária(4.) és Debreczeni Zétény (3.), II. lett Molnár Réka (4.) és Hauck Netti (2.), III. helyezést értek el: Hauck Emma (4.o.) és Lakatos Flóra (2.). A zsűri különdíjat adott Farkas Anitának (6.o.), Sütő Jocinak (3.), Király Balázsnak (2.) és Süveges Kiara Védának (1.o.). A legjobb színekért díjat Marton Kíra (5.), a „legcukibb ábrázolás” díját pedig Szilasi Csenge (2.o.) kapta. Még további 73 résztvevő kapott oklevelet.

Az összegyűjtött adományokat (kutya-, és macsakaeledel, tápok) a szülői munkaközösség a balatonfüredi állatmenhelyhez juttatta el.

A rajzokról készült fényképek itt tekinthetők meg.

Valaczkai Pál