Betlehemi jászol kiállítás a Szaléziánumban

Iskola küldte be 2019. 12. 13., p - 11:34 időpontban
Betlehem

Különböző betlehemábrázolásokból nyílt kiállítás pénteken a Szaléziánumban.

A Veszprémi Főegyházmegye minden oktatási intézményéből érkeztek alkotások, melyekből mintegy félszáz munkát állítottak ki. Ezek nagy része rajz és festmény, de számtalan különleges és egyedi anyagból (pl.: Lego, gyurma. stb.) készült betlehem is látható.

A kiállítás megnyitóját a Szent Ferenc-templomban tartották. Először a Padányi iskola alsós kórusa adott elő karácsonyi dalokat, majd a Szaléziánum igazgatója köszöntötte a megjelenteket. Udvardy György veszprémi érsek is elmondta a kiállítással kapcsolatos gondolatait.

Az eseményen adták át az iskolákból érkezett pályázatok alkotóinak a jutalmát. A tótvázsonyi iskolát Szendrei Annamária, 4. osztályos tanuló képviselte gyurmából készült betlehemével. Itt győztest nem hirdettek, a legjobb ötven pályamunkát egyformán díjazták. Ezek közé bekerült a tótvázsonyi betlehemábrázolás is. A megnyitó után a résztvevők a Szaléziánumban a kiállítást is megnézték, ami decemberben és januárban még néhány alkalommal várja az érdeklődőket.

Krámli Judit